Aktualności

Limity wpłat na IKZE i IKE w 2019 roku

czwartek, 03 styczeń 2019 15:47

Znane już są nowe limity wpłat na konta IKE i IKZE w 2019 roku. Dla IKE jest to kwota 14 295 zł (wyższy o 966 zł niż limit 2018), a dla IKZE 5 718 zł czyli wzrósł on o 386,40 zł.

Limity wpłat na IKZE i IKE 2018 rok

wtorek, 16 styczeń 2018 23:03

Znamy limity wpłat na konta IKZE i IKE w 2018 roku.

 

Zgodnie z obwieszczeniem  Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 października 2017 r. w sprawie wysokości kwoty wpłat na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego w roku 2018 wysokość kwoty wpłat na IKZE w roku 2018 wynosi 5 331,60zł.

Zrób sobie prezent na Święta.

piątek, 25 listopad 2016 13:41

 Wielkimi krokami zbliża się Mikołaj i Święta Bożego Narodzenia, które nierozłącznie kojarzą się z prezentami.

Czy to dobry czas na założenie IKZE?

Odpowiedź jest bardzo oczywista, każdy czas jest dobry na założenie IKZE. Teraz robiąc prezenty najbliższym pomyśl o sobie i spraw sobie prezent w postaci zwrotu podatku dochodowego.

 

      Polscy sportowcy startujący w Igrzyskach Olimpijskich za zdobycie złotego medalu mogą dostać od Polskiego Komitetu Olimpijskiego 120 tys. złotych, krążek srebrny zagwarantuje 80, a brązowy 50 tysięcy. To kwoty dla medalistów w dyscyplinach indywidualni. Wraz ze zdobyciem medalu olimpijskiego nabywają prawo do późniejszego pobierania emerytury olimpijczyka. Według informacji ministerstwa sportu i turystyki w tym roku polscy medaliści olimpijski otrzymują co miesiąc dokładnie 2623,38 zł. Kwota ta nie jest już obciążona składkami ZUS. Polscy sportowcy, którzy na igrzyskach zdobywali medale, muszą jednak spełnić kilka dodatkowych wymogów, by takie świadczenie pobierać.

 

 

Aby otrzymywać emeryturę olimpijczyka należy jednak spełnić, poza zdobyciem medalu, kilka kryteriów:

Ponad 120 tys. osób skorzystało z możliwości zdecydowania, czy części składki na ubezpieczenie społeczne trafi do Otwartych Funduszy Emerytalnych, czy będzie przekazywana w całości do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - dowiedziała się PAP w poniedziałek w ZUS.

          Rządowy program Rodzina 500 Plus ma za zadanie pomóc w wychowaniu dzieci poprzez przyznawanie świadczeń wychowawczych. Wypłacane pieniądze mają posłużyć jako częściowe pokrycie kosztów związanych z zaspokojeniem potrzeb życiowych oraz wychowaniem dziecka. Program w swoim założeniu poza poprawą sytuacji polskich rodzin ma również zadanie przyczynić się do zwiększenia dzietności. Aktualnie współczynnik dzietności w Polsce wynosi 1,3 urodzeń na kobietę, a dla porównania w 1983 roku wynosił 2,42. (Źródło: http://www.program500plus.pl/zasady-programu.html)              

Te dane potwierdzają, że w perspektywie najbliższych kilkudziesięciu lat jeżeli nie poprawią się współczynniki dzietności to czeka nas katastrofa obecnego systemu emerytalnego.

My przewrotnie chcemy zachęcić rodziców by zadbali o swoją przyszłość i budowali kapitał na własna emeryturę. Wtedy na „stare lata” kiedy będą wymagali opieki ze względu na swój wiek, stan zdrowia, będą osobami niezależnymi, posiadającymi kapitał na prywatną opiekę np. w Domu Seniora.

 

Od 2016 roku w bankach została wprowadzona aktualizacja rekomendacji S dotycząca poziomu LTV dla kredytów hipotecznych i obecnie jest to 85%. Oznacza to , że każdy Klient który ubiega się o kredyt hipoteczny powinien mieć wkład własny w wysokości 15% ceny kupowanej nieruchomości. Część banków wychodząc naprzeciw Klientom stosuje dodatkowe ubezpieczenia niskiego wkładu tak by poziom zaangażowania środków finansowych był na poziomie 10%.

Ciekawe rozwiązanie wprowadził BOŚ Bank:

Bank będzie wymagał 15% wkładu własnego przy zakupie nieruchomości mieszkalnych na kredyt, bez możliwości zastępowania w takim przypadku brakującej gotówki, podwyższającym marżę ubezpieczeniem. Jedyną możliwością utrzymania 10% wkładu własnego, jest przedstawienie pozostałych 5% w formie blokad lub zastawu:

-        środków na koncie,

-        skarbowych papierów wartościowych lub papierów NBP,

-        środków zgromadzonych w ramach IKE lub IKZE.

Bank w ramach tego zabezpieczenia ma posiadać możliwość natychmiastowego pokrycia brakującej kwoty wkładu własnego środkami klienta.

Miło nam poinformować, że z dniem 1 lutego  ruszył program edukacyjno - rekomendacyjny na produkt  emerytalny IKZE. Organizatorem konkursu jest  rekomendowany dystrybutor produktów IKE PKO BP i IKZE PKO BP firma Barsky Financial Group sp. z o.o. Celem programu jest wypromowanie wśród jak największej ilości osób kont emerytalnych dających elastyczną możliwość budowania kapitału wraz z korzyściami podatkowymi.

 

 

Warunkiem udziału w konkursie jest założenie konta IKZE za pośrednictwem strony www.ikzeonline.pl  zaakceptowanie regulaminu konkursu oraz wypełnienie ankiety zgłoszeniowej. Uczestnik konkursu otrzyma nagrodę pieniężną za każdą osobę, która dzięki jego rekomendacji założy konto IKZE online przez wskazaną stronę. Aktywność promująca produkty IKZE PKO BP i IKE PKO BP jest uzależniona od inwencji twórczej Uczestnika konkursu. Można promować rozwiązania emerytalne na portalach społecznościowych, wśród swoich klientów, znajomych. Ważne by każda osoba, która się zdecyduje się na otwarcie konta IKZE online zadeklarowała dane osoby Rekomendującej.

 

Czas na promowanie Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego jest najlepszy teraz, ponieważ zaczynamy rozliczać PITy za 2015 i w załączniku PIT O większość z nas nie wpisze nic w rubryce związanej ze składkami na IKZE. Wpłacając na konto IKZE w tym roku już za rok otrzymasz zwrot podatku. Limit wpłat w 2016 roku na IKZE to 4 866 zł.

 

Zespół IKEIKZE.pl

Limity wpłat na IKE i IKZE w 2016 roku

czwartek, 07 styczeń 2016 10:54

2016 rok jest kolejnym rokiem, w którym limity wpłat na konta IKE i IKZE  są wyższe niż w latach ubiegłych. Na przestrzeni ostatnich czterech lat limit wpłat na IKE wzrósł o 9,2%, a limit wpłat na IKZE nawet o 15%.

Strona 1 z 2

Wyniki inwestycyjne DFE

Otwórz rachunek PKO IKZE Online! przystąp online